UniCal

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, “Ön Büro Hizmetleri” dersi kapsamında öğrencilerin okulda aldıkları teorik bilginin sektörde nasıl uygulandığını öğrenmeleri ve sektöre ilişkin merak ettikleri sorulara yanıt almaları amacıyla “Ramada Old City Hotel’de Ön Büro Hizmetleri” başlıklı bir söyleşi düzenleyecek. Ramada Old City Ön Büro Müdürü Soner İlter’in konuşmacı olacağı etkinlik, 12 Kasım Salı günü 13.00-15.00 saatleri arasında İncirli yerleşkesi 2A-01 numaralı amfide gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

Sanat Yönetimi Bölümü, kültür-sanat alanında farklı disiplinlerde çalışan mezunlarımızı öğrencilerle buluşturmak amacıyla “Mezun Söyleşileri”ni düzenlemeye devam ediyor. Evliyagil Dolapdere’de Koordinatör olarak görev yapan Tuna Pektaş’ın konuşmacı olacağı etkinliğe, 12 Kasım Salı günü 13.00-15.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

Dijital Medya ve Pazarlama Programı, öğrencilerin sektörü yakından tanımaları amacıyla “Pazartesi Sendromsuz Bir Çalışma Hayatı” başlıklı bir söyleşi düzenleyecek. Uluslararası Dijital Pazarlama ve SEO hizmeti veren Zeo şirketinden Sr. Business Development Executive olarak görev yapan Mehmet Cemre Çetin’in konuşmacı olacağı etkinlik, 12 Kasım Salı günü 14.30-16.30 saatleri arasında Ataköy yerleşkesi 1C 12-14 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 11-12 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 12 Kasım Salı günü 15.00 -18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

Radyo Televizyon Teknolojisi Programı, "Sinema ve Televizyon Söyleşileri" kapsamında Oscar adayı olan “Ayla” filminin yönetmeni Can Ulkay’ı üniversitemizde ağırlayacak. Ulkay’ın Oscar süreci, film çekim aşamaları ve sektör hakkında bilgiler vereceği etkinlik, 13 Kasım Çarşamba günü 13.00-14.30 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 13-14 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

MEKAN 2019 İç Mimarlık Öğrencileri Bitirme Proje Yarışması Kolokyum ve Ödül Töreni, 13 Kasım Çarşamba günü 15.00-18.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İşletme Yönetimi Programı, dünyadaki bilişim teknolojisindeki gelişmeler ışığında girişimcilik konusundaki güncel gelişmeleri, yeni iş yapış şekillerini ve trendleri öğrencilerimizle paylaşmak amacıyla “Yeni Nesil Girişimcilik” konferansını düzenleyecek. Girişimcilik ve Ticarileştirme Ofisi Uzmanı Sena Cebe’nin konuşmacı olacağı etkinlik, 13 Kasım Çarşamba günü 15.00-16.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

Optisyenlik Programı ile Optisyenlik Kulübü iş birliğinde, öğrencilere derste edindikleri bilgileri uygulamalı olarak göstermek amacıyla 14 Kasım Perşembe günü 13.00-18.00 saatleri arasında Beta fabrikasına teknik gezi düzenlenecek.

Kampüs Dışı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 13-14 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenleyecek. Matematik sembolleri kullanılarak geçmişten bugüne ve geleceğe düşüncelerin taşınacağı atölye çalışması, 14 Kasım Perşembe günü 16.00-19.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Genç TEMA Kulübü, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında 15-16 Kasım tarihlerinde “Anıtkabir Ziyareti ve Fidan Dikim Etkinliği”ni gerçekleştirecek.

Kampüs Dışı

Mimarlık Bölümü, “Yapım Yönetimi” dersi kapsamında bir yatırımcı firmada yer alan proje yönetimi grubunun var olma sebepleri ile girişim aşamasından kullanım aşamasına kadar üstlendiği görevleri tanıtmak amacıyla “Yatırımcı Firmalarda Proje Yönetimi” başlıklı panel düzenleyecek. Memorial Sağlık Yatırımları Proje Grup Müdürü Y. Mimar Fulden Baran Toz’un konuşmacı olacağı etkinlik, 15 Kasım Cuma günü 11.00-13.00 (3-C 12-14-16) ve 13.00-15.00 saatleri arasında (3-C 03-05) gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, diyabetin tedavisinde diyetisyenin rolünün anlatılacağı “Dünya Diyabet Günü” başlıklı bir etkinlik düzenleyecek. Değişim ile Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Yönetimi Merkezi’nden Uzman Diyetisyen Neslihan Koyunoğlu Bingöl’ün konuşmacı olacağı etkinlik, 15 Kasım Cuma günü 12.00-13.00 saatleri arasında Şirinevler yerleşkesi C Blok B2 Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Şirinevler Yerleşkesi

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, diyabetin tedavisinde diyetisyenin rolünün anlatılacağı “Dünya Diyabet Günü Etkinliği”ni düzenleyecek. Değişim ile Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Yönetimi Merkezi’nden Uzman Diyetisyen Neslihan Koyunoğlu Bingöl’ün konuşmacı olacağı etkinlik, 15 Kasım Cuma günü 12.00-13.00 saatleri arasında Şirinevler yerleşkesi C Blok B2 Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Şirinevler Yerleşkesi

İşletme, Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü, otomobil sektörünün önde gelen insanların ağırlanacağı “AutoTALKS” başlıklı bir söyleşi düzenleyecek. Alanının uzmanlarından Burak Ertem, Buğra Akpınar, Cem Bölükbaşı, Ferhat Albayrak ve Eren Tekin’in konuşmacı olacakları etkinlik, 15 Kasım Cuma günü 15.00-17.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM) ile Grafik Tasarımı Programı iş birliğinde 28 Ekim Pazartesi günü saat 12.00’de “Cumhuriyet Kazanımlarının Reklamdaki Yansımaları” sergisi sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı & 10 Kasım Atatürk’ün Anma Günü etkinlikleri kapsamında açılacak sergi, 15 Kasım 2019 tarihine kadar Akıngüç Oditoryumu fuaye alanında ziyaret edilebilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜSEM), yöneticiler ve yönetici adaylarına barınma hizmetleriyle ilgili; davranışsal, yönetsel, mevzuatsal yetkinlik ile yeterlilik kazandırmak amacıyla 16 Kasım Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında 4. kat çok amaçlı salonda “Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Eğitimi”ni gerçekleştirecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), doğru kas gruplarını kullanarak düzgün ve doğal nefes almayı öğretmek amacıyla “Doğru Nefes ve Nefes Terapisi” eğitimini düzenleyecek. Eğitmen Didem Demir tarafından verilecek eğitime, 18 Kasım Pazartesi günü 12.00-15.00 saatleri arasında 4. kat çok amaçlı salon ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 18 Kasım Pazartesi günü 15.00 -18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 18-19 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Sanat Yönetimi Bölümü, kültür-sanat alanındaki uzmanları üniversitemize getirerek öğrencileri profesyonel hayata hazırlamak amacıyla “Sanat Yönetimi Bölümü Söyleşileri”ni düzenlemeye devam ediyor. İstanbul Performance Art’tan Küratör & Sanatçı Pınar Derin Gencer’in konuşmacı olacağı söyleşi, 19 Kasım Salı günü günü 13.00-15.00 saatleri arasında 1. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 19 Kasım Salı günü 15.00 -18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 18-19 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, öğrencilere derslerde işledikleri konulara yeni bir bakış açısı kazandırmak amacıyla “Başlangıçta Utanç Vardı (Kafka’nın Lacan’ın Tutuşan Eline Veriverdiği Bir Söz Olarak)” başlıklı bir etkinlik düzenleyecek. Felsefe ve Psikanaliz Uzmanı Dr. Mehmet Mansur’un konuşmacı olacağı etkinlik, 20 Kasım Çarşamba günü 15.00-18.00 saatleri arasında 4A1113 numaralı Fen Edebiyat Fakültesi okuma odasında gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 20-21 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 20-21 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenleyecek. Matematik sembolleri kullanılarak geçmişten bugüne ve geleceğe düşüncelerin taşınacağı atölye çalışması, 21 Kasım Perşembe günü 16.00-19.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, birbirinden güzel etkinlikleri Kültür’lülerle ve sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 2019-2020 Sanat Yılı kapsamında düzenlenecek “Evrencan Gündüz ve Uzaylılar Grubu” konserine, 21 Kasım Perşembe günü 19.00 – 21.00 saatleri arasında Akıngüç Sahnesi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), doğru kas gruplarını kullanarak düzgün ve doğal nefes almayı öğretmek amacıyla “Doğru Nefes ve Nefes Terapisi” eğitimini düzenleyecek. Eğitmen Didem Demir tarafından verilecek eğitime, 25 Kasım Pazartesi günü 12.00-15.00 saatleri arasında 4. kat çok amaçlı salon ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 25 Kasım Pazartesi günü 15.00 -18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 25-26 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, Eğitmen Serap Duygulu her hafta farklı konu başlıklarının ele alınacağı “Serap Duygulu ile Yeni Nesil Ebeveynlik ve Yeni Nesil Çocuklarla İletişim Eğitimi”ni düzenleyecek. Özellikle PDR öğrencilerimize yönelik olarak gerçekleştirilecek; anne-baba, eğitimci, öğrenci vb. her yaş ve eğitim düzeyinden katılımcılara açık olacak eğitim programının beşincisine, 25 Kasım Pazartesi günü 18.00-21.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübü ile Kadın ve Sosyal Araştırmalar Birimi (İKÜ-KAD) iş birliğinde, Türkiye’de kadına şiddet ve cinsel istismar konusunda hukuki haklarıyla ilgili farkındalık yaratmak ve konuyla ilgili yaptırımlar hakkında bilgi vermek amacıyla “Türkiye’de Kadına Şiddet” başlıklı bir konferans düzenlenecek. Avukat Sibel Önder’in konuşmacı olacağı etkinlik, 26 Kasım Salı günü 13.00-16.30 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Sanat Yönetimi Bölümü, kültür-sanat alanında farklı disiplinlerde çalışan mezunlarımızı öğrencilerle buluşturmak amacıyla “Mezun Söyleşileri”ni düzenlemeye devam ediyor. Evin Sanat Galerisi Yöneticisi Ece Balcıoğlu’nun konuşmacı olacağı etkinliğe, 26 Kasım Salı günü 13.00-15.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 26 Kasım Salı günü 15.00 -18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 25-26 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 27-28 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), 2019-2020 sanat sezonunun ikinci sergisinde “Modernlik Eşiği – Lignum” isimli karma sergiyi sanatseverlerin beğenisine sunacak. 16. İstanbul Bienali Paralel Etkinlik Programı kapsamındaki serginin açılışı, 30 Ekim Çarşamba günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Hakkı Anlı, Ayhan Türker, Eşref Üren, Eren Eyüboğlu, Naci Kalmukoğlu, Fahrelnissa Zeid, Hoca Ali Rıza, Kadri Aytolon’un eserlerinden oluşan sergi, 27 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 27-28 Kasım tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

İncirli Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenleyecek. Matematik sembolleri kullanılarak geçmişten bugüne ve geleceğe düşüncelerin taşınacağı atölye çalışması, 28 Kasım Perşembe günü 16.00-19.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Mimarlık Bölümü, 7 Kasım Perşembe günü saat 15.00’te “2018-2019 Dönemi Öğrenci Proje Sergisi”ni ziyarete açacak. Hem öğrencilerin hem de ders yürütücülerinin çalışmalarının yer alacağı sergi, 28 Kasım tarihine kadar Ataköy yerleşkesi zemin katta ziyaret edilebilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, birbirinden güzel etkinlikleri Kültür’lülerle ve sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 2019-2020 Sanat Yılı kapsamında düzenlenecek “Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası” konserine, 28 Kasım Perşembe günü 19.00 – 21.00 saatleri arasında Akıngüç Sahnesi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, ünlü şair ve romancı Attilâ İlhan’ın Türk edebiyatında bıraktığı düşüncelere ve kazandırdığı yeniliklere değinmek amacıyla “Şubat Yolcusu Attila İlhan 94 Yaşında” isimli bir konferans düzenleyecek. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Yakup Çelik’in konuşmacı olacağı etkinlik, 29 Kasım Cuma günü 14.00-17.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), doğru kas gruplarını kullanarak düzgün ve doğal nefes almayı öğretmek amacıyla “Doğru Nefes ve Nefes Terapisi” eğitimini düzenleyecek. Eğitmen Didem Demir tarafından verilecek eğitime, 2 Aralık Pazartesi günü 12.00-15.00 saatleri arasında 4. kat çok amaçlı salon ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla “Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İlknur Güneş tarafından verilecek eğitim, 2 Aralık Pazartesi günü 15.00 -18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci, Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), öğrencilerimizin Türk İşaret Dili’ni öğrenmeleri ve işitme engellilerle ilgili farkındalık kazanmaları amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Gökben Keleş tarafından verilecek eğitim, 2-3 Aralık tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Steam Club, İngilizce Hazırlık sınıfı öğrencilerimize yönelik “Interactive Film Screening” başlıklı bir etkinlik düzenleyecek. “Black Mirror” dizisinin bir bölümünün izleneceği etkinlik, 3 Aralık Salı günü 09.00-16.00 saatleri arasında Şirinevler yerleşkemizde gerçekleştirilecek.

Şirinevler Yerleşkesi

İKÜ Sosyal Sorumluluk Kulübü, öğrencilerimiz tarafından hazırlanan reçellerin açılan stantlarda satılacağı “10. KAÇUV Reçel Etkinliği”ni düzenleyecek. Reçellerin satışından elde edilecek gelirin anserli Çocuklara Umut Vakfı’na bağışlanacağı etkinlik, 3 Aralık Salı günü 12.00-15.00 saatleri arasında Ataköy, Şirinevler ve Basın Ekspres yerleşkelerimizdeki stant alanında gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi