UniCal

Kayıt Yenileme ve Ders Seçimi (Ders-Tez-Yeterlik) Başlangıcı

Ataköy Yerleşkesi

Güz YY Derslerin Başlangıcı

Ataköy Yerleşkesi

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, öğrencilere iş sağlığı ve laboratuvar biyogüvenlik kurallarını öğretmek amacıyla "İş Sağlığı ve Laboratuvar Biyogüvenlik Kuralları" başlıklı eğitim verecek. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Sinan Meriç ile Üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Cumhur Gültekin tarafından verilecek eğitim, 27 Eylül Salı günü saat 11.00'de Prof. Dr. Atilla Özalpan Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Üniversite Açılış Töreni

Ataköy Yerleşkesi

Yeni Alınan Öğrencilerin (Yatay Geçiş dahil) Kesin Kayıtları Başlangıcı

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2022-2023 Akademik Yılı, 28 Eylül Çarşamba günü saat 10.00'da Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek tören ile açılacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayacak törenin açılış konuşmalarını, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ve Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver yapacak. Program, Psikolog Acar Baltaş'ın konuşması ile sona erecek.

Ataköy Yerleşkesi

Öğrenci Yaşam Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) tarafından, üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerimize yönelik "Öğrenci Kulüpleri Oryantasyon Günleri" düzenlenecek. Orkestra İKÜ konseri, DJ performansı ve dans gösterilerinin yapılacağı, kurulacak stantlarda öğrenci kulüpleri ile alakalı bilgilerin verileceği etkinliğe, 28-30 Eylül tarihleri arasında (11.00-18.00 saatleri) Ataköy yerleşkesi arka bahçe ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Genel Oryantasyon Programı, 28 Eylül 2022 Çarşamba günü saat 13.00'te Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek. Öğrencilerimizi yükseköğrenim yaşamları boyunca yeni yuvaları olacak üniversitemiz hakkında bilgilendirerek sorularına cevap aramak amacıyla gerçekleştirilecek program, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal'ın açılış konuşması ile başlayacak. Program için: https://yenikayit.iku.edu.tr/yeni-kayit-oryantasyon

Ataköy Yerleşkesi

Yeni Alınan Öğrencilerin (Yatay Geçiş dahil) Kesin Kayıtları Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

Kayıt Yenileme ve Ders Seçimi (Ders-Tez-Yeterlik) Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

Güz YY Kayıt Yenileme ve Ders Kaydı Son Günü

Ataköy Yerleşkesi

Mimarlık Bölümü sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 25 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Isparta Çobanisa İlkokulu iyileştirme projesine ait çalışmalar, 30 Eylül-14 Ekim tarihleri arasında Ataköy yerleşkesi zemin kattaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi fuaye alanında sergilenecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2022-2023 Akademik Yılı Genel Oryantasyon Programı kapsamında, 30 Eylül Cuma günü 14.00-15.30 saatleri arasında Ataköy yerleşkesi 3. kat çok amaçlı salonda "Özel Gereksinimli Öğrenci Oryantasyon Programı" düzenlenecek.

Ataköy Yerleşkesi

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Fen-Edebiyat Fakültesi Açılış Dersi, Fizik Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Dursun Koçer'in "Astronominin Coğrafyalar Arasındaki Serüveni" başlıklı konuşması ile 30 Eylül Cuma günü 14.00-17.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Ders Dönemi Başlangıcı

Ataköy Yerleşkesi

Mimarlık Bölümü tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında 25 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Isparta Çobanisa İlkokulu iyileştirme projesinin sunumu ve teşekkür belgelerinin takdimi, 3 Ekim Pazartesi günü 13.00-18.00 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2022-2023 Akademik Yılı Genel Oryantasyon Programı kapsamında, 4 Ekim Salı günü "Yabancı Diller Bölüm Oryantasyon Programları" düzenlenecek. "Yabancı Diller Bölümü Oryantasyonu" ve "Uluslararası Öğrenciler Bölüm Oryantasyonu" başlıklarında gerçekleştirilecek programa, iki oturum şeklinde 14.00-16.00 ve 16.00-17.00 saatleri arasında Ataköy yerleşkesindeki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKÜSEM) tarafından düzenlenen "Bütçe ve Planlama Yönetimi Sertifika Programı", 8 Ekim 2022 tarihinde başlayacak. İnşaat, proje ve gayrimenkul geliştirme şirketlerinde, birimler arası plan-bütçe-nakit akışı çalışmalarının hazırlık ve uygulama evreleri ile ilgili katılımcıların bilgilendirileceği eğitim, 10 hafta boyunca cumartesi ve pazar günleri gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Güz YY Ders Ekleme-Bırakma Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

Güz YY Ders Ekleme-Bırakma Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

Güz YY Dersten Çekilme Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

Yüksek Lisans ve Doktora (Yatay Geçiş dahil) Başvuru Başlangıcı

Ataköy Yerleşkesi

Güz YY Dersten Çekilme Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

Güz YY Kayıt Dondurma İstekleri Son Gün

Ataköy Yerleşkesi